kurs barberski

Kto powinien się zdecydować na kurs barberski? 

Barberzy mogą używać narzędzi takich jak nożyczki, maszynki do strzyżenia, brzytwy i grzebienie. Fryzjerzy mają licencję na farbowanie, rozjaśnianie, nadawanie trwałych fal i dodawanie pasemek do włosów. Profesjonalni fryzjerzy mogą również golić, przycinać i układać włosy na twarzy, takie jak brody i wąsy; wykonywać zabiegi z użyciem gorącego wosku i piany; i stosować zabiegi na skórę głowy. Niektórzy fryzjerzy mogą zapewnić profesjonalne przymiarki do tupecików lub peruk dla mężczyzn.

Praca barbera

Wielu fryzjerów pracuje na własny rachunek i może ustalać własne godziny pracy, zwykle w dni powszednie i weekendy, w zwykłych godzinach pracy w ciągu dnia i wczesnymi wieczorami. Ta kariera wymaga stania na nogach przez długi czas każdego dnia. Dobry fryzjer sprawi, że klienci będą czuli się swobodnie podczas strzyżenia włosów lub zarostu. Po wykonaniu usługi strzyżenia lub strzyżenia fryzjer może zalecić produkty do pielęgnacji włosów lub instrukcje pielęgnacji. Dowiedz się więcej o kursach: https://cutu-school.pl/.

Na koniec każdej sesji z klientem fryzjer czyści miejsce pracy, dezynfekuje narzędzia pracy, wystawia rachunek klientowi i zamyka sprzedaż. Stanowisko pracy profesjonalnego fryzjera zawsze spełnia stanowe przepisy dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i warunków sanitarnych. Odnoszący sukcesy fryzjerzy dbają o to, aby każdy klient był zadowolony ze świadczonych usług, dzięki czemu stają się stałymi klientami lub polecają innym klientom. Fryzjerzy często tworzą lojalną listę klientów, którzy regularnie zapewniają zwroty.

Obowiązki barbera

Dla indywidualnego fryzjera są to niektóre typowe obowiązki zawodowe, które są wykonywane z klientami i nieprzerwanie przez cały dzień pracy.

  • Przycinaj, gol lub układaj włosy klientów
  • Polecaj klientom fryzury, fryzury lub zabiegi na włosy
  • Farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja lub rozjaśnianie włosów
  • Dezynfekuj narzędzia do strzyżenia włosów i dbaj o czystość i higienę stanowiska pracy
  • Golić, przycinać lub kształtować zarost
  • Zastosuj zabiegi na skórę głowy
  • Prowadź rozmowy z klientami, aby czuli się swobodnie
  • Bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w stylizacji włosów i goleniu
  • Doskonalenie umiejętności i techniki strzyżenia

Barberzy i styliści fryzur muszą być w stanie nadążać za zmieniającymi się trendami i uczyć się nowych technik, ponieważ popularne fryzury zmieniają się z biegiem czasu. Budowanie klienteli jako fryzjera zależy od bycia przyjaznym, przystojnym, miłym, a także od umiejętności strzyżenia i stylizacji włosów. Profesjonalny fryzjer słucha tego, czego chce klient i może osiągnąć fryzurę, która sprawia, że klient wygląda dobrze.