kurs barberski

Czy kurs barberski to opcja dla Ciebie?

Fryzjerzy pracują na nogach przez cały dzień. Musisz być w stanie stać przez długi czas i być w ruchu przez cały dzień. Utrzymywanie stanowiska pracy w czystości, odkażanie narzędzi tnących, zamiecie włosów i schludny wygląd to niezbędne elementy, zarówno pod względem wymagań zdrowotnych, jak i profesjonalnej prezentacji. Fryzjerzy, którzy w efektywny sposób zapewniają strzyżenie i stylizację włosów, będą mogli umawiać się na wizyty w przewidywalny sposób. Klienci doceniają również, gdy otrzymują świetnie wyglądającą fryzurę w rozsądnym czasie.

Możliwości kariery dla barberów

Tradycyjna rola, o której myślimy, gdy wyobrażamy sobie fryzjera, to ktoś, kto pracuje w lokalnym zakładzie fryzjerskim lub salonie. Większość profesjonalnych fryzjerów pracuje w tej roli, ale są też inne opcje. Posiadanie własnego salonu fryzjerskiego i zatrudnianie innych fryzjerów i stylistów fryzur jest również realną ścieżką. Niektórzy barberzy pracują w wykwalifikowanych placówkach pielęgniarskich lub placówkach długoterminowej opieki zdrowotnej, w których pacjenci potrzebują kogoś do strzyżenia włosów. Wysoko wykwalifikowani fryzjerzy i styliści fryzur mogą pracować w sektorze celebrytów, dbając o fryzury dla aktorów filmowych lub telewizyjnych, muzyków lub innych znanych celebrytów. A więc czy warto ukończyć kurs barberski?

Czy uda Ci się znaleźć dobrą pracę jako barber?

Ponieważ w większości obszarów znajdują się zakłady fryzjerskie i salony fryzjerskie, a kilka w każdym mieście o rozsądnej wielkości, znalezienie pracy jako fryzjer nie powinno być zbyt trudne, zwłaszcza jeśli ukończyłeś renomowany program szkolenia fryzjerskiego i uzyskałeś certyfikat państwowy. Większość fryzjerów pracuje w usługach opieki osobistej, a niewielki odsetek pracuje w wykwalifikowanych placówkach pielęgniarskich i szpitalach, rządzie i innych obszarach.

W większości szkół, aby móc przystąpić do państwowych egzaminów licencyjnych, należy ukończyć program szkoleniowy trwający około roku, składający się z 1000 godzin zajęć w klasie. Renomowana szkoła fryzjerska pomoże uczniom nauczyć się strzyżenia, golenia i układania włosów, a także przeszkoli z obsługi klientów i prowadzenia biznesu. Większość fryzjerów pracuje w zakładzie fryzjerskim lub salonie. Środowiska są nieco inne, ponieważ tradycyjne zakłady fryzjerskie mają zwykle bardziej męską atmosferę, a salony są zaprojektowane tak, aby były przyjazne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Niektóre franczyzowe zakłady fryzjerskie mogą mieć wyspecjalizowany wystrój, taki jak pamiątki sportowe.