Zalety deszczownicy podtynkowej

 

Deszczownice podtynkowe mają wiele zalet. Przede wszystkim można je bezproblemowo zamontować w każdej łazience. Nie ma konieczności wykonywania żadnych dodatkowych otworów w ścianie – wystarczy przeciągnąć przewód wodny przez ścianę w wybranej przez nas lokalizacji i podłączyć go do baterii łazienkowej.

 

 

Łatwość w utrzymaniu deszczownic podtynkowych

 

Deszczownice podtynkowe są także bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Nie musimy się przejmować brudnymi ścianami, ponieważ będą one ukryte przed naszymi oczami. Deszczownice podtynkowe mają jednak jedną wadę, a mianowicie są znacznie droższe niż deszczownice powieszone na ścianie. Jeśli jednak posiadamy łazienkę, w której nie ma wystarczającej ilości miejsca na prawidłowy montaż deszczownicy wolnostojącej, warto pomyśleć o kupnie deszczownicy podtynkowej. Deszczownica podtynkowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą mieć łazienkę bez brudnych ścian. Warto jednak pamiętać, że deszczownice podtynkowe są znacznie droższe niż deszczownice powieszone na ścianie i kupując je, musimy liczyć się z wydatkiem nawet kilku tysięcy złotych.

 

 

 

Zalety i wady deszczownic podtynkowych

Deszczownice podtynkowe mają wiele zalet, jednak ich wady są również bardzo istotne. Deszczownice podtynkowe są bardzo łatwe w montażu, ponieważ nie wymagają żadnych dodatkowych otworów w ścianie. W przypadku deszczownic podtynkowych należy jednak pamiętać, że wymagają one odpowiedniego wykonania instalacji wodnej w łazience. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności, konieczna będzie pomoc fachowca. Deszczownice podtynkowe są także bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Nie musimy się przejmować brudnymi ścianami, ponieważ będą one ukryte przed naszymi oczami. Deszczownice podtynkowe mają jednak jedną wadę, a mianowicie są znacznie droższe niż deszczownice powieszone na ścianie. Jeśli jednak posiadamy łazienkę, w której nie ma wystarczającej ilości miejsca na prawidłowy montaż deszczownicy wolnostojącej, warto pomyśleć o kupnie deszczownicy podtynkowej.

 

Umieszczenie deszczownicy podtynkowej

Deszczownica podtynkowa to nic innego jak klasyczna deszczownica spod prysznica, która jest umieszczona w ścianie. Dzięki temu dość łatwo jest ją zamontować, a efekt końcowy jest naprawdę wyjątkowy. Takie rozwiązanie będzie świetne zarówno do prywatnego, jak i do publicznego użytku. Warto przy tym mieć na uwadze, że deszczownica podtynkowa wymaga w odpowiedni sposób wykonanego wylewki, który ma odpowiednią ilość miejsca na instalację. Dzięki temu dość łatwo jest ją zamontować i cieszyć się jej działaniem.