Xiaomi Redmi Note 8 Pro to wysokiej klasy smartfon chińskiego producenta

Xiaomi Redmi Note 8 Pro ma dobry aparat, długi czas pracy na baterii i dobry procesor. Są jednak pewne problemy z rozdzielczością wyświetlacza Mi 8. Ogólnie rzecz biorąc, Xiaomi Redmi Note 8 Pro to dobry smartfon z dobrą specyfikacją.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro ma dobry aparat fotograficzny

Główny aparat to konfiguracja dwuobiektywowa z 13-megapikselowym i 2-megapikselowym sensorem. Posiada również 8-megapikselową matrycę do przechwytywania szczegółów. Przedni aparat posiada 4-megapikselowy sensor do selfie. Robienie zdjęć i filmów na tym telefonie jest łatwe dzięki oprogramowaniu MIUI. To oprogramowanie automatycznie wykrywa sceny, dostosowuje ustawienia i edytuje obrazy. Redmi Note 8 Pro obsługuje również HDR i może nagrywać filmy w rozdzielczości do 4K. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć oszałamiające zdjęcia i filmy, które można udostępniać online lub edytować później.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro ma długi czas pracy na baterii

Z baterią o pojemności 4000 mAh. Dlatego można go używać przez wiele dni bez konieczności ładowania. Posiada również funkcję szybkiego ładowania, dzięki czemu możesz go naładować tak szybko, jak tego potrzebujesz. Obsługuje również tryb oszczędzania energii Xiaomi, dzięki czemu możesz włączyć telefon podczas snu i korzystać z niego tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz. Jest również idealny jako drugi telefon, ponieważ można go trzymać w stanie gotowości, podczas gdy główny telefon służy do innych zadań

Mogą jednak wystąpić problemy z rozdzielczością wyświetlacza

Niektórzy użytkownicy mieli problemy z wyłączaniem się ekranu podczas gier lub filmów. Wynika to z faktu, że telefon posiada wyświetlacz AMOLE zamiast tradycyjnego ekranu LCD. Pojawiły się też narzekania na czas pracy na baterii tego telefonu ze względu na pobór mocy przez procesor. Niektórzy użytkownicy doświadczyli również problemów z łączeniem się z urządzeniami Bluetooth i Wi-Fi z powodu słabego odbioru sieci i niskiej siły sygnału.

Redmi Note 8 Pro może też wymagać częstszych aktualizacji

ze względu na mniejsze zużycie energii przez pamięć RAM i procesor. Ogólnie rzecz biorąc, Xiaomi Redmi Note 8 Pro to smartfon z dobrą specyfikacją i dobrą wydajnością dzięki procesorowi średniej klasy i pojemności pamięci RAM. Ma dobry aparat, długi czas pracy na baterii dzięki dużej pojemności akumulatora oraz dobry design i interfejs użytkownika dzięki oprogramowaniu MIUI firmy Xiaomi. Jednak w porównaniu z głównym rywalem, Mi 8, ma problemy z rozdzielczością wyświetlacza i żywotnością baterii ze względu na niższe możliwości pamięci RAM i procesora.