Najświeższe informacje: Żoliborz i jego zielone płuca – najpiękniejsze miejsca na spacer

Najświeższe informacje: Żoliborz i jego zielone płuca – najpiękniejsze miejsca na spacer

 

Ah, Żoliborz! Te urokliwe, ciche uliczki, kawiarniane klimaty i oczywiście… zielone zakątki, idealne na relaksujący spacer. Czy wiesz, gdzie warto się wybrać, by poczuć to prawdziwe, zielone serce Żoliborza? Chodź, oprowadzę Cię!

Kępa Potocka – królowa zieleni

To miejsce to prawdziwa perła Żoliborza. Kępa Potocka zachwyca nie tylko przepięknym parkiem, ale i stawem, wokół którego możemy przechadzać się wzdłuż i wszerz. A jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt – koniecznie odwiedź pobliskie ZOO! Słyszałeś kiedyś o sympatycznym otoczeniu gęsi, które dumnie paradowały obok spacerowiczów? To właśnie tutaj!

Jak nie przegapić nadchodzących wydarzeń? Wejdź: http://tustolica.pl/zoliborz.

Park Traugutta – zielony zakątek w sercu dzielnicy

Choć mniejszy niż Kępa Potocka, ten park ma swój niezaprzeczalny urok. Skrywa w sobie wiele tajemniczych zakamarków, które warto odkryć. To idealne miejsce na piknik z rodziną, czytanie książki pod drzewem czy po prostu krótki, odprężający spacer.

Bulwary Wiślane – spacer z widokiem

Chociaż oficjalnie nie znajdują się one już na Żoliborzu, warto przejść się kilka kroków dalej i cieszyć się widokiem rzeki. Spacerując wzdłuż Wisły, możemy podziwiać nie tylko piękno rzeki, ale także panoramę Warszawy. A po spacerze? Koniecznie wstąp do jednej z pływających kawiarni!

Skwer Słowiański – oaza spokoju

Kilka minut od Placu Wilsona znajduje się mały, ale uroczy skwer Słowiański. Znajdziesz tu nie tylko ławki, na których możesz odpocząć, ale też plac zabaw dla najmłodszych i fontannę, która latem przynosi ulgę od upału.

Ogrody Jordanowskie – zielone kryjówki

Chociaż nieco ukryte, warto je odkryć. Te niewielkie ogrody, założone na początku XX wieku, to prawdziwe zielone kryjówki w sercu Żoliborza. Spacerując wśród drzew i krzewów, łatwo zapomnieć, że jesteś w środku wielkiego miasta.

Szukajcie, a znajdziecie!

Żoliborz, choć znany głównie z przedwojennych kamienic i artystycznej duszy, to także prawdziwa zielona oaza wśród miejskiego gwaru. Bez względu na to, czy jesteś tu tylko przejazdem, czy może masz to szczęście mieszkać w tej dzielnicy, koniecznie pozwól sobie na chwilę relaksu w jednym z tych przepięknych miejsc.

W końcu zielony Żoliborz to nie tylko parki, ale przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą. Dlatego na koniec zachęcam: wybierz się na spacer, oddychaj świeżym powietrzem i dostrzegaj piękno wokoło. Bo przecież Żoliborz to więcej niż dzielnica – to styl życia!