Korzyści z zakupu łóżka sosnowego

Kiedy szukasz nowego łóżka, ważne jest, aby poznać zalety tego, co kupujesz, zanim podejmiesz decyzję. Dowiedzmy się zatem, jakie korzyści ma wybór łóżka sosnowego. 

 Łóżka sosnowe są naturalnie trwałe

  • Sosna jest trwałym drewnem.
  • Sosna jest surowcem odnawialnym, który może być pozyskiwany bez szkody dla środowiska.
  • Drewno posiada wiele naturalnych olejów, dzięki czemu jest odporne na owady, grzyby i uszkodzenia spowodowane wodą.

 Łóżka sosnowe są hipoalergiczne

Drewno sosny jest twardsze niż innych drzew iglastych. Od wieków było używane w budownictwie i konstrukcji mebli, można je znaleźć w tysiącach domów. Sosna jest  hipoalergiczna, ponieważ nie zawiera żadnych olejków, które reagują z ludzką skórą lub powodują reakcję alergiczną. To sprawia, że łóżka sosnowe są idealne dla osób, które cierpią na alergie lub astmę.

Oprócz tego, że są hipoalergiczne, łóżka sosnowe są również łatwe do czyszczenia, ponieważ nie wchłaniają plam jak niektóre inne drewna (np. dąb). To czyni je dobrymi opcjami dla rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami, które uwielbiają spać z Tobą w łóżku. 

Łóżka sosnowe są odporne na insekty i pasożyty

Sosna jest naturalnym drewnem, więc jest naturalnie odporna na insekty i pasożyty. Oznacza to również, że nie musisz się martwić o stosowanie szkodliwych środków chemicznych w swojej sypialni. Jeśli masz alergię lub jesteś wrażliwy na kurz i sierść, sosna jest doskonałym wyborem, ponieważ nie wytwarza tak dużo kurzu jak inne gatunki drewna. Wreszcie, jeśli masz zwierzęta w domu, sosna jest doskonałym drewnem na ramę łóżka ze względu na jego trwałość i wytrzymałość – dobrze wykonane łóżko sosnowe wytrzyma ciężar nawet największych psów!

Łóżka sosnowe pomagają zmniejszyć niepokój i stres

Rama łóżka sosnowego wykonana jest z najpiękniejszego, naturalnego drewna sosnowego. Uważamy, że to naprawdę ważne, aby otaczać się rzeczami, które pomogą Ci poczuć się zrelaksowanym i szczęśliwym.

Sosna pomaga lepiej spać, ponieważ ma uspokajający wpływ na ciało i umysł. Łóżka sosnowe zmniejszają również niepokój, stres i poprawiają ogólny stan zdrowia (pomagają zmniejszyć bóle głowy). 

Łóżka sosnowe występują w różnych stylach

Łóżka sosnowe są w różnych stylach i rozmiarach, więc możesz znaleźć taki, który pasuje do Twoich potrzeb. Jeśli chcesz zmienić wygląd swojego pokoju z jakimś kolorem, istnieje również wiele opcji łóżek sosnowych o różnych kolorach. Można również wybrać pomiędzy różnymi materiałami dla sosnowej ramy łóżka, takie jak drewno lub metalowe ramy w zależności od tego, co jest właściwe dla Ciebie i Twojego domu.