Jak czyścić elewację budynku? Mycie elewacji Warszawa

Usuwanie zabrudzeń z elewacji budynków jest bardzo ważne, ponieważ utrzymuje budynek w dobrym stanie i eliminuje konieczność wymiany elementów konstrukcyjnych. Elewację budynku najlepiej myć myjką ciśnieniową lub szczotką elektryczną.

Mycie elewacji – podstawowa usługa dla firm

Mycie elewacji to jedna z głównych usług oferowanych przez firmy zajmujące się usługami na wysokościach. W ramach usługi czyszczenia elewacji możesz zamówić mycie elewacji wewnątrz i na zewnątrz swojego budynku. Mycie elewacji Warszawa budynku z zewnątrz to oczyszczenie elewacji z kurzu i brudu. W tym celu stosuje się specjalne detergenty i szczotki do czyszczenia elewacji. Ponadto czyszczenie elewacji wewnątrz budynku wiąże się z czyszczeniem ścian od wewnątrz. Do czyszczenia ścian zewnętrznych budynków stosuje się różne środki czyszczące przystosowane do mycia elewacji. Są to w większości chemikalia i należy je dozować w odpowiedniej ilości, aby nie uszkodzić ścian lub nie uszkodzić konstrukcji budynku. Niektóre z tych produktów można kupić w sklepach stacjonarnych czy internetowych oferujące wszelakie środki czystości.

Czyszczenie elewacji domu

Fasada domu wymaga regularnego mycia, aby utrzymać ją w czystości i dobrym stanie. Najlepiej czyścić roztworem wody i detergentu — rozcieńczyć 1:10 następnie nałożyć na elewację gąbką. Spłucz wszystko wodą. Czynność należy powtarzać kilkakrotnie, aż uda nam się umyć rewelacje.

Sodowanie jako nowoczesna metoda czyszczenia i mycia elewacji

Soda kalcynowana to jeden z najnowocześniejszych sposobów mycia elewacji. Użyj podgrzanej wody zmieszanej z kwasem siarkowym. Wszystko po to, aby usunąć brud i kurz nagromadzony na elewacji. Soda kalcynowana jest szczególnie skuteczna w usuwaniu uporczywych plam, które są trudne do rozpuszczenia w wodzie. Soda kalcynowana służy również do usuwania zanieczyszczeń z powietrza, takich jak kurz. Sodę kalcynowaną można stosować do czyszczenia zarówno elewacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Fasady zlokalizowane w pobliżu dróg i autostrad są zwykle używane do czyszczenia, ponieważ mogą być narażone na duże zanieczyszczenia. Soda kalcynowana jest również skuteczna w walce z zanieczyszczeniami, takimi jak dym i spaliny samochodowe. Sodowanie to bardzo skuteczna metoda czyszczenia elewacji. Łatwy w użyciu środek może być stosowany do czyszczenia zarówno elewacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Jak czyszczone są elewacje budynków?

Czyszczenie elewacji budynku odbywa się za pomocą specjalnych narzędzi i sprzętu. Najczęstsze metody to mycie pod wysokim ciśnieniem.