Czym jest test nifty w Warszawie

Test prenatalny NIFTY jest testem genetycznym, który może być przeprowadzony od 10 tygodnia ciąży. Test ten może być wykonany z krwi matki. Testowanie pozwala na wykrycie aż 13 typów ciężkiego wrodzonego porażenia nerwowego i 4 typów wad wrodzonych.

Czym jest test nifty Warszawa

Test można wykonać samemu na podstawie otrzymanego wyniku. Test ten można wykonać w każdej przychodni ginekologicznej i klinice przeznaczonej do wykonywania takich testów. Test ten można wykonać w przypadku ciąży. Test NIFTY to test na podstawie krwi matki, który można wykonać u kobiet w wieku od 10 do 13 tygodnia ciąży. Test ten jest w stanie wykryć wszystkie 24 rodzaje trisomii 21, 18 i 13. U kobiet w ciąży można je wykonać przez cały okres ciąży. Więcej można się dowiedzieć na https://demeter.com.pl/oferta/test-nifty/.

Co wykrywa test nifty Warszawa

Test ten jest w stanie wykryć wszystkie 24 rodzaje trisomii 21, 18 i 13. Testy te są wykonywane przez lekarzy i służą do wykrywania wrodzonych wad wrodzonych w wieku do 10 tygodni ciąży. Lekarz może zalecić test NIFTY. Test prewencyjny: podczas tego testu używa się krwi matki i dziecka do wykrywania trisomii 21, 18 i 13. Zwykle wykonywany jest w wieku 11-12 tygodni ciąży. Testy inwazyjne: te testy mają bezpośredni kontakt z dzieckiem. Lekarz przekazuje krew dziecka przez pępowinę do krwiobiegu matki. Następnie krew przechodzi przez diagnostykę i lekarz może wykryć wady wrodzone. W ramach programu profilaktyki wad wrodzonych w Polsce wykonywany jest test NIFTY. Test NIFTY, podobnie jak inne testy prenatalne, jest badaniem przesiewowym. Jest to badanie polegające na ocenie stężenia w surowicy krwi przyszłej mamy genów odpowiedzialnych za powstanie 21 typowych wad wrodzonych.

Co daje test nifty Warszawa

Test NIFTY to test prenatalny, który daje możliwość przewidzenia większości powszechnych chorób genetycznych, które mogą wystąpić u dziecka jeszcze w łonie matki. Test ten jest najnowocześniejszym testem na rynku i jest wykonywany w wyjątkowych laboratoriach w Europie. Test prenatalny NIFTY to: – bezbolesny i bezpieczny test prenatalny, – szeroki zakres chorób i wykrywalność większości chorób genetycznych, – wykrywalność ponad 99% przypadków Zespołu Downa, – możliwość wykonania testu już od 10 tygodnia ciąży, – wynik w ciągu 5 dni. Test NIFTY to test prenatalny oparty na nowoczesnej metodzie sekwencjonowania nowej generacji, który można wykonać od 10 tygodnia ciąży. Test wykrywa do 99% wad genetycznych, takich jak: mukowiscydoza, downa, edwardsa i patau.