Chorzów: Nowa Poradnia Laryngologiczna dla Dzieci

Chorzów: Nowa Poradnia Laryngologiczna dla Dzieci

Polski rząd ogłosił dziś kolejną inwestycję w zdrowie i opiekę medyczną dla dzieci. W Chorzowie powstanie nowa poradnia laryngologiczna, która ma służyć wszystkim dzieciom z regionu.

Nowa Poradnia Laryngologiczna dla dzieci potrzebna jak nigdy dotąd

Region Chorzowa boryka się z szeregiem problemów związanych z opieką medyczną dzieci. Mimo iż w okolicy jest wiele placówek medycznych, brakowało specjalistycznej poradni laryngologicznej dla dzieci. Ta luka w usługach medycznych ma się wkrótce zamknąć.

Kompleksowe leczenie

Nowa poradnia laryngologiczna ma służyć dzieciom w wieku od 0 do 18 lat. Placówka będzie świadczyć usługi w zakresie diagnozowania i leczenia wszelkiego rodzaju chorób oraz schorzeń układu oddechowego. Poradnia ma również zajmować się profilaktyką i wczesnym wykrywaniem problemów związanych z zatokami, uchem, gardłem i nosami.

Ośrodek będzie nowoczesny

Nowo projektowana poradnia laryngologiczna dla dzieci ma być wyposażona w najnowsze technologie i urządzenia wspierające diagnozę i leczenie. Ośrodek będzie wyposażony w kamery endoskopowe, aparaty słuchowe, urządzenia do pomiaru ciśnienia śródgałkowego i inne przydatne sprzęty.

Wyspecjalizowana kadra

Nowa poradnia laryngologiczna zatrudni wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną, w tym laryngologów, audiologów, otolaryngologów, foniatrów i terapeutów leczenia słuchu. Każdy z nich to doświadczony i wykwalifikowany specjalista, który zapewni dzieciom wszechstronną opiekę medyczną.

Poradnia wspiera rodziców

Nowa poradnia laryngologiczna dla dzieci ma również zapewniać wsparcie dla rodziców. Będą tu prowadzone szkolenia i warsztaty dla rodziców, które mają na celu uwrażliwienie ich na potrzeby i problemy swoich dzieci w zakresie opieki medycznej.

Szkolenia dla personelu
Rozpoczęcie działalności nowej poradni laryngologicznej będzie poprzedzone licznymi szkoleniami dla jej pracowników. Tym samym kadra medyczna będzie w pełni przygotowana do rozpoczęcia pracy i zapewnienia dzieciom, które tu przyjdą, najwyższej jakości usług.

Partnerzy spoza kraju
Obok polskich laryngologów poradnia będzie współpracować z partnerami zagranicznymi. Wśród nich będą: lekarze, otolaryngolodzy i inne wykwalifikowane osoby ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Szwecji, którzy będą dostarczać najnowocześniejszą opiekę medyczną dzieciom z Chorzowa.

Korzyści dla mieszkańców
Nowa poradnia laryngologiczna pozwoli rodzicom z regionu zwiększyć dostęp do wysokiej jakości usług medycznych dla swoich dzieci. To ważne, ponieważ dotychczasowe placówki medyczne mają tendencję do przeciążenia, dlatego dla wielu rodzin wizyty w poradni są niemożliwe.

Kiedy nowa poradnia ruszy? Budowa nowej poradni laryngologicznej dla dzieci w Chorzowie ma się rozpocząć w przyszłym roku. Oczekuje się, że nowa placówka będzie w pełni funkcjonalna w 2021 roku. Wtedy też mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z jej usług.Zapraszamy do zapoznania się z więcej szczegółowymi informacjami na temat Nowej Poradni Laryngologicznej dla Dzieci, która powstała w Chorzowie – kliknij i dowiedz się więcej : https://cmbeskidzka.pl/.