Chcesz sprzedać swoją nieruchomość za gotówkę, ale nie wiesz co zrobić?

Aby „sprzedać” swoją nieruchomość, potrzebna będzie cierpliwość. Znalezienie nabywcy gotówki w tu i teraz nie jest łatwe, a czasem może graniczyć z cudem. Dlatego wiele osób wybiera agenta nieruchomości, który kupi nieruchomość za gotówkę bez żadnych dodatkowych procedur. Wiąże się to jednak ze znacznymi kosztami i nie zawsze skutkuje sprzedażą po bardzo wysokiej cenie. Zaletą takiej transakcji jest jednak to, że potrzebną gotówkę otrzymujesz natychmiast.

Jak szybko sprzedać nieruchomość za gotówkę?

Sprzedaż nieruchomości za gotówkę to niewątpliwie jedno z najważniejszych zmartwień wszystkich sprzedających. W przeciwieństwie do nabywców hipotecznych, nabywcy gotówkowi mogą kupić mieszkanie niemal z dnia na dzień, oczywiście po dopełnieniu wszystkich formalności prawnych. Przy zakupie nieruchomości za gotówkę istnieje możliwość negocjacji ceny (targowania się), co nadaje dodatkowy wymiar transakcji i czyni ją bardziej atrakcyjną i interesującą. Skup nieruchomości za gotówkę jest dobrym wyborem w tym okresie.

Sprzedaż nieruchomości za gotówkę ma następujące zalety

  1. Nie ma prowizji za sprzedaż.

  2. Przy sprzedaży istnieje możliwość negocjacji.

  3. Masz pełną kontrolę nad procesem sprzedaży.

  4. Proces zatwierdzania z agentami nie jest już konieczny.

  5. Nie oddawaj losu swojej nieruchomości w niepowołane ręce.

Sprzedaż nieruchomości za gotówkę ma zalety i dodatkowe korzyści, które trudno osiągnąć z agentem nieruchomości.

Ile otrzymam, jeśli sprzedam swoją nieruchomość za gotówkę?

W rzeczywistości szybka sprzedaż gotówkowa może wynosić około 55-75% ceny nieruchomości – skup nieruchomości za gotówkę tyle oferuje. Przed przyjęciem oferty warto zorientować się w wartości nieruchomości, pytając agenta nieruchomości lub sprawdzając, ile podobnych nieruchomości jest na sprzedaż na zwykłym rynku mieszkaniowym. Pamiętaj, że ten rabat jest wynikiem szybkiej i bezpiecznej sprzedaży gotówkowej. Pamiętaj, że nawet jeśli zamierzasz sprzedać swój dom za mniej niż wartość rynkowa, nie zostaniesz obciążony prowizją dla agenta nieruchomości, radcy prawnego lub komisu.

Sprzedaż nieruchomości za gotówkę to bardzo dobry pomysł dla osób, które potrzebują jej teraz. Nieruchomości, takie jak grunty, budynki i mieszkania, są towarem rynkowym, który zawsze można sprzedać po atrakcyjnej cenie. I to jest coś, co powinieneś zaoferować kupującym, jeśli oczekujesz, że transakcja przebiegnie szybko, a pieniądze znajdą się na Twoim koncie w krótkim czasie.