5 sposobów na odświeżenie Twoich mebli bez wydawania fortuny

5 sposobów na odświeżenie Twoich mebli bez wydawania fortuny

1. Wybierz odpowiednią farbę

Kiedy meble wyglądają nudno, szarym i zaniedbanym, wybór odpowiedniej farby może zdziałać cuda. Nie tylko odmieni wygląd mebli, ale także je odświeży bez konieczności wydawania fortuny. Wybierając farbę trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak rodzaj materiału, na jakim jest wykonany mebel, kolor ścian w pomieszczeniu, w jakim mebel będzie stał, rodzaj materiału i połysku. Najlepiej wykorzystać specjalne farby do drewna, plastiku lub metalu, które można znaleźć w dowolnym sklepie z materiałami do remontu. Najważniejsze jest, aby wybrać kolor dopasowany do wystroju pomieszczenia, aby meble stały się doskonałym uzupełnieniem aranżacji.

2. Zamontuj ozdobne elementy

Dodanie ozdobnych akcentów, takich jak sztuczne kwiaty, koraliki, kokardki lub listki, może nadać meblom wyjątkowy charakter. Można je przykleić na meble za pomocą kleju lub mocować za pomocą specjalnych śrubek. Ozdobne elementy można z łatwością zdobyć w sklepach z artykułami dekoracyjnymi lub zrobić je samemu. Można używać koralików, kokardek, skórek, kolorowych guzików, itp. i stworzyć wyjątkową aranżację.

3. Dodaj naklejki na meble

Innym łatwym i tanim sposobem na udekorowanie mebli jest dodanie naklejek, które można zdobyć w sklepach z materiałami do dekoracji. Są one dostępne w różnych kształtach i wielu różnych wzorach. Świetnie sprawdzą się wtedy, gdy wybierzemy wzór odpowiadający aranżacji wnętrza i umieścimy go na meblach. Naklejki są łatwe do przyklejenia i można je łatwo zmieniać.

4. Zmień uchwyty i szafki

Jeśli meble mają zbyt stonowane lub nudne uchwyty lub szafki, można je zastąpić bardziej wyrazistymi. Istnieje wiele możliwości, od klasycznych, po nowoczesne, a nawet te bardziej egzotyczne. Wybierając uchwyty, trzeba wziąć pod uwagę styl wystroju wnętrza, w którym będą się one znajdowały. Dobrze jest również upewnić się, że wybrane uchwyty są odpowiednio wytrzymałe i wygodnie się je trzyma.

5. Przykryj meble płachtami

Jeśli meble mają zbyt mocno zniszczony lub zużyty wygląd, można je przykryć płachtami lub starać się zmienić ich wygląd za pomocą materiałów, które można zdobyć w sklepach z tkaninami. Świetnie sprawdzą się na przykład tkaniny z mikrofibry lub bawełny. Wystarczy wyciąć odpowiednie kształty, przeszyć je i przykleić do mebli. Trzeba jedynie upewnić się, że materiał, który wybierzemy będzie odpowiednio wytrzymały i wygodny w użytkowaniu.

6. Zmień kolor poduszek

Jeśli meble posiadają poduszki, można je łatwo odświeżyć poprzez zmianę koloru. Można wybrać dowolny materiał, na przykład welur, aksamit, skórę lub bawełnę i kupić odpowiednie kolory. Można również samemu szyć poduszki lub użyć starej pościeli i odnowić ją. Wystarczy przyszyć nowe guziki lub wszyć złotą nić.

7. Dodaj dekorację na ścianę

Jeśli meble są umieszczone przy ścianie, dobrym pomysłem będzie dodanie dekoracji na samej ścianie. Można użyć plakatów, obrazów, waz, itp. Aby nadać wnętrzu bardziej przytulny charakter. Najlepiej jest wybrać elementy, które są spójne z aranżacją wnętrza, np. secesyjne lampki, kwiaty, itp.

8. Dodaj rzeźby i figurki

Innym sposobem na odświeżenie mebli jest dodanie rzeźb i figur z drewna czy metalu. Takie elementy doskonale dopasowują się do każdego stylu i można je ustawić na meblach, aby nadać im bardziej interesującego wyglądu. Można je również wykorzystać jako półeczki, aby ustawić na nich książki, przedmioty do dekoracji lub inne akcesoria.

9. Zmiana koloru płócien

Jeśli meble mają zużyte lub zniszczone płótno, można je odświeżyć poprzez zamontowanie nowego. Można znaleźć w sklepach z materiałami różne rodzaje tkanin, które są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor i wymiary, aby pasowały do mebli.

10. Wybierz nowe żarówki

Jeśli meble posiadają oświetlenie, można użyć nowych i ciekawych żarówek, które nadadzą meblom więcej blasku. Żarówki LED są najlepsze, ponieważ są wytrzymałe i długo świecą. Można wybrać ciekawe kształty, takie jak żarówki kuliste, kwadratowe, itp. Można również spróbować użyć żarówek o różnych kolorach, aby nadać wygląd bardziej interesującego i przytulnego.

Podsumowując, odświeżenie mebli bez wydawania fortuny jest możliwe. Istnieje wiele prostych i tanich sposobów, które pozwalają na zmianę wyglądu mebli i udekorowanie ich w sposób, który doskonale wpasuje się w wybraną aranżację wnętrza.Jeśli chcesz odświeżyć swoje meble bez wydawania fortuny – kliknij w link i dowiedz się najlepszych sposobów, jak to zrobić: https://meble-warszawa.com.pl/b/.